19 maja 2024

Pierwszy klub Ronaldo. Gdzie zaczynały piłkarskie gwiazdy?

3 min czytania
koszulka z cristiano ronaldo

Młodzi adepci sztuki piłkarskiej marzą o tym, by w przyszłości dorównać takim gwiazdom jak Lionel Messi, Cristiano Ronaldo czy Robert Lewandowski. Warto uświadomić ich, że talent musi być poparty ciężką pracą od najmłodszych lat. Rzetelnie wykonywane treningi, niezależnie od tego, w jakim klubie sportowym je odbywają, to właściwy kierunek do spełnienia marzeń. Na potwierdzenie tych słów pokazujemy, w jakich klubach zaczynały największe gwiazdy futbolu!

Gdzie grał Lionel Messi?

Argentyński filigranowy zawodnik jest uznawany przez wielu za najlepszego piłkarza w historii. Aż sześciokrotnie odbierał Złotą Piłkę. Treningi rozpoczynał w wieku pięciu lat w klubie Grandoli, do którego zaprowadził go jego tata. Następnie, w wieku ośmiu lat, zaczął trenować w drużynie Newell’s Old Boys Rosario. Trzy lata później mógł zostać graczem River Plate, ale klubu nie stać było na opłacenie leczenia karłowatości przysadkowej, na którą cierpiał Messi. Zdecydowała się na to FC Barcelona i wówczas przyszła gwiazda przeprowadziła się do stolicy Katalonii.

Początek wielkiego Cristiano – pierwszy klub Ronaldo

O miano najlepszego w historii z Messim rywalizuje Cristiano Ronaldo. Rzuty wolne, efektowne zwody, piękne przewrotki, skuteczne strzały głową – to wszystko co w swoim arsenale ma genialny portugalski gracz. Urodził się na Maderze. Tam w wieku ośmiu lat trafił na trening do CF Andorinha. Na zajęcia zaprowadził go ojciec, który sprzątał w klubie. Następnie dzięki dobrej grze został zauważony przez CD Nacional. Później kontynuował juniorską karierę w lizbońskim Sportingu.

Gdzie zaczynał Neymar?

Brazylijczyk w wieku 11 lat trafił do Santosu i spisywał się tak dobrze, że zwrócił na siebie uwagę skautów juniorskich drużyn Realu Madryt. “Ney” marzył o podążaniu szlakiem jego idola Robinho, dlatego “Królewscy” byli dla niego idealnym wyborem. Santos zaoferował jednak rodzicom zdolnego juniora tak duże pieniądze, że dzięki nim jego najbliżsi mogli przeprowadzić się do nowego domu. Finalnie Neymar zagrał w Barcelonie, z którą sięgnął między innymi po trofeum Ligi Mistrzów.

Najlepszy Polak: jaki był pierwszy klub Lewandowskiego?

“Lewy” trenował w Partyzancie Leszno. Tam pracował jego ojciec, jednak młody Robert nie został zawodnikiem tego klubu. W wieku dziewięciu lat zapisał się do Varsovii, gdzie spędził aż siedem sezonów. Potem na chwilę zameldował się w Delcie Warszawa, która była zapleczem Legii, by później rozpocząć treningi w rezerwach ekipy z ul. Łazienkowskiej. 

Początki Virgila van Dijka – gdzie zaczynał najlepszy obrońca?

Najlepszy obrońca na świecie urodził się w holenderskiej Bredzie i od małego grał tam, gdzie tylko było to możliwe. Swoją juniorską karierę rozpoczął w młodzieżowych drużynach Willem II, a następnie przeszedł do FC Groeningen.

Salah i Mane – pierwsze kluby najlepszych piłkarzy Afryki

Obaj stanowią obecnie o sile Liverpoolu. Sadio Mane rozpoczął swoją przygodę w senegalskiej akademii piłki nożnej – Academie Generation Foot, z której udało mu się dostać do francuskiego Metz. Z kolei Egipcjanin Mohamed Salah jako 14-letni junior trafił do kairskiego El Mokawloon SC. Później przeszedł do drużyny seniorów, a dzięki dobrej grze trafił do Europy – konkretnie do szwajcarskiej Bazylei. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *