19 maja 2024

Siła, sprawność i piękna sylwetka – sprawdź, jak zacząć przygodę z kalisteniką!

3 min czytania
kalistenika stameco

Aktywność fizyczna, która uwzględnia ćwiczenia siłowe, stanowi jeden z głównych filarów zdrowia. Nie masz dostępu do siłowni? Nic nie szkodzi! Jedyne czego potrzebujesz do wykonanie niezwykle efektownych ćwiczeń to odrobina wolnej przestrzeni, ogrom motywacji i…ciężar własnego ciała.

Każdego roku przybywa osób, które postanawiają pozbyć się szkodliwych nawyków i rozpocząć nowy, całkowicie zdrowy styl życia. Moda na zbilansowaną dietę i aktywność fizyczną powinna trwać w nieskończoność! Mimo ogromu korzyści, jakie niesie za sobą aktywne i zdrowe życie, wiele osób nie może znaleźć odpowiedniej motywacji do zmiany. Brak środków finansowych to jedna z najczęstszych wymówek osób, które dosłownie migają się od jakichkolwiek ćwiczeń. Odpowiedzią na brak pieniędzy i dostępu do sprzętów jest trening siłowy z użyciem ciężaru własnego ciała – taka forma ćwiczeń sięga czasów starożytnych! Nie wiesz jak zacząć uprawiać kalistenikę? Zapoznaj się z genezą tego antycznego treningu i na własnej skórze przekonaj się, że siła, sprawność i piękna sylwetka są dostępne dla każdego całkowicie za darmo!

Kalistenika, czyli trening siłowy ze starożytnej Grecji

Słowo „kalistenika” pochodzi z języka starogreckiego i stanowi połączenie słów „piękno” i „siła”. W ogólnym uproszeniu, kalistenika jest treningiem siłowym, w którym wykorzystuje się jedynie ciężar własnego ciała. Trening ten był doskonale znany dbającym o siłę fizyczną Spartanom, którzy do dziś są uznawani za symbol siły, sprawności, piękna i waleczności.

W drugiej połowie XX wieku, rozwój technologii i popularyzacja ćwiczeń na siłowni sprawiły, że zapomniano o tym antycznym treningu. Na szczęście nie na długo – w ostatnich latach kalistenika cieszy się coraz większą popularnością, zwłaszcza w miejskiej przestrzeni publicznej. Uprawianie sportu na świeżym powietrzu jest dużo zdrowsze i przyjemniejsze, szczególnie dla osób ceniących otwartą przestrzeń. Nic więc dziwnego, że grono wielbicieli kalisteniki stale rośnie a zewnętrzne siłownie, takie jak te dostępne na www.stameco.pl/ przyciągają coraz większą uwagę osób zafascynowanych street workout’em.

Kalistenika – od czego zaczać?

Kalistenika to trening dla osób, którzy chcą wzmocnić siłę swoich mięśni, zyskać większą sprawność i wyrzeźbić sylwetkę. Nie wiesz od czego zacząć swój trening? Odpowiedź jest prosta – od znalezienia w sobie motywacji. Drugą rzeczą, którą musisz znaleźć to wygodne ubrania i obuwie sportowe, które zapewniają najwyższy komfort podczas ćwiczeń. Ćwiczenia na zewnętrznych siłowniach to doskonała okazja do poznania nowych osób, z którymi możesz wymieniać się doświadczeniami.

Pamiętaj, że trening siłowy ma sens tylko wtedy, gdy jest połączony z odpowiednio zbilansowaną dietą. W Internecie znajdziesz ogrom informacji na temat tego, jakie produkty są najlepszym wyborem przed i po treningu siłowym. Oprócz tego z łatwością obliczysz, ile kalorii powinieneś spożywać oraz jak prawidłowo ustalić proporcję poszczególnych makroelementów dostarczanych z jedzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *