3 marca 2024

Jaki orbitrek wybrać do domu?

2 min czytania
jaki orbitrek wybrać

Orbitrek to popularne urządzenie, które coraz częściej spotykamy nie tylko w siłowni, ale również w domach. Sprzęt angażuje do pracy dużą ilość mięśni, dzięki czemu możemy osiągać dobre efekty treningowe. Jakie orbitreki mamy do wyboru?

Domowe treningi cieszą się coraz większą popularnością, co sprawia, że chętnie kupujemy urządzenia, które pozwalają spalać kalorie, kształtować sylwetkę i osiągać swoje cele treningowe. Jednym z nich jest orbitrek, który jednocześnie angażuje mięśnie nóg i ramion, dzięki czemu pozwala osiągnąć lepsze efekty treningowe niż w przypadku rowerka stacjonarnego czy bieżni. 

Jak orbitrek wybrać?

Na rynku znajdziemy różne rodzaje orbitreków, które różnią się między sobą użytą technologią. Co mamy do wyboru?

  • Orbitrek mechaniczny – jest to najtańszy, ale i najstarszy typ orbitreka, który ma swoje wady. Jego mechanizm przypomina działanie hamulców w samochodzie i po jakimś czasie ulega zużyciu. Charakteryzuje się głośną pracą, co może być uciążliwe. Nie ma też programów treningowych, a chęć zmiany oporu podczas treningu wymaga zatrzymania się i odkręcenia bądź dokręcenia śruby.
  • Orbitrek magnetyczny – w tym przypadku opór generuje magnes, który spowalnia koło zamachowe. Ta technologia sprawia, że urządzenie jest wygodne i nie ulega szybkiemu zużyciu. Orbitrek magnetyczny wyróżnia się cichą pracą i brakiem konieczności przerywania treningu w celu regulacji obciążenia. Ma też wbudowane programy treningowe.
  • Orbitrek elektromagnetyczny – jest to rozwinięcie orbitreka magnetycznego. W tym przypadku na koło zamachowe oddziałuje elektromagnes. Cechy urządzenia to cicha praca, jeszcze mniejsza awaryjność i możliwość dokładnego określenia parametrów treningowych.

Jeśli nie wiesz, jaki orbitrek wybrać do swojej domowej siłowni, zajrzyj na stronę: 32m2treningu.pl.

Jakie są zalety orbitreka?

Orbitrek pozwala na osiąganie swoich celów treningowych w zaciszu domowym. Jego ogromną zaletą jest fakt, że angażuje do pracy dużą liczbę mięśni. Zmusza do wysiłku nie tylko o mięśnie nóg i ramion, ale też mięśnie brzucha, grzbietu i pośladki. Jest to urządzenie, które sprawdza się w domu, ponieważ jego wielkość i waga sprawiają, że łatwo znaleźć na niego miejsce. Sprawdza się w przypadku osób po urazach i w trakcie rehabilitacji, ponieważ nie obciąża bioder, kolan, ani stawów skokowych. Wykorzystując niewielki opór pracy urządzenia, można stosować je w przypadku osób starszych i z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie orbitreka, ponieważ szczególnie w przypadku urządzeń mechanicznych, maksymalne obciążenie wynosi zwykle 100 kg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *