13 czerwca 2024

Poważne kłopoty Ronaldinho. Piłkarz zatrzymany w Paragwaju

3 min czytania
ronaldinho wiek

Ronaldinho aresztowany w Paragwaju. Były gwiazdor reprezentacji Brazylii i FC Barcelona został zatrzymany za posługiwanie się fałszywymi dokumentami. Jak wynika z relacji “La Nacion”, jednej z największych gazet wydawanych w Ameryce Południowej, Ronaldinho oraz jego brat mieli używać paszportów, z których wynikało, że są obywatelami Paragwaju.

Ronaldinho aresztowany

Ronaldinho, który w pierwszej dekadzie XXI wieku był jednym z najlepszych piłkarzy świata, przyjechał do Paragwaju na zaproszenie Nelsona Belottiego, właściciela kasyna. Brazylijczyk miał pomóc w promocji placówki, a także spotkać się z mediami i fanami. W podróży towarzyszył mu brat, Roberto Assis Moreira. W środę wieczorem obaj zostali jednak zatrzymani w Resort Yacht & Golf Club Paraguayo. Okazało się, że posługiwali się podrobionym paszportem.

Mężczyźni próbowali podróżować z fałszywymi dokumentami, ponieważ od 2018 nie posiadają brazylijskich paszportów. Tamtejszy sąd zdecydował o zabraniu braciom dokumentów uprawniających do wyjazdu z kraju z powodu długów. Wcześniej zostali ukarani za postawienie nielegalnej platformy rybackiej na rzece Guaiba – chodziło o molo o długości 162 metrów w strefie ochronnej. Były gwiazdor futbolu miał do zapłacenia dwa miliony euro. Urzędnicy chcieli zająć pieniądze na jego koncie, ale okazało się niemal puste. Ronaldinho bankrut? Niekoniecznie, bo sąd nakazał też sprzedaż 57 nieruchomości należących do Brazylijczyka.

Co ciekawe, mimo że były piłkarz został pozbawiony ojczystego paszportu, we wrześniu 2019 roku został wybrany jednym z nowych ambasadorów kraju. Od tego czasu promuje turystykę w Brazylii.

Ronaldinho – wiek XXI rozpoczął się od jego sukcesów

Ronaldinho był jedną z największych piłkarskich gwiazd początków XXI wieku. W 2002 roku sięgnął z reprezentacją po mistrzostwo świata w Korei Południowej i Japonii, gdzie był jednym z najlepszych piłkarzy. Z brazylijską kadrą wygrał też Copa America oraz Puchar Konfederacji. W 2005 roku został uhonorowany Złotą Piłką dla najlepszego piłkarza świata. Sukcesy święcił również w klubie – przede wszystkim jako piłkarz Barcelony, z którą wygrał Ligę Mistrzów i hiszpańską Primera Division. Z AC Milan zdobył z kolei mistrzostwo Włoch, występował też między innymi we Francji, w Paris Saint-Germain.

Co dziś robi Ronaldinho? Instagram i reklamy

Co po zakończeniu kariery porabia Ronaldinho? Instagram byłego piłkarza jest pełen relacji z jego życia, ale także reklam, w których bierze udział Brazylijczyk. Chodzi nie tylko o marki z Brazylii czy Hiszpanii, gdzie spędził najlepsze chwile kariery. Mimo że o zatrudnieniu Ronaldinho nie marzył nawet najbogatszy klub w Polsce, były piłkarz wziął udział w kampanii promującej jedno z polskich piw. Według BBC Ronaldinho inkasuje za pojedynczy wpis sponsorowany na swoim Instagramie 150 tys. funtów. Jego konto obserwuje ponad 51 milionów ludzi.

źródło zdjęcia: screen z www.youtube.com/watch?v=i4QW7QarFVc&t=96s

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *