19 maja 2024

Plecaki młodzieżowe na trening

3 min czytania
plecaki młodzieżowe na trening powinny być funkcjonalne

Moda młodzieżowa zmienia się jeszcze szybciej niż trendy wśród dorosłych. Widać w tym spory wpływ mediów społecznościowych, z których młodzi ludzie korzystają po kilka godzin dziennie. Mimo wszystko jednak w niektórych dziedzinach życia cały czas bardziej od mody liczy się użyteczność. Tak jest między innymi w sprawach związanych z aktywnością sportową. To praktyczne zalety są najważniejsze, gdy wybieramy plecaki młodzieżowe na trening.

A takich akcesoriów będą potrzebować i ci, którzy trenują piłkę nożną czy siatkówkę, jak i pasjonaci biegania oraz jazdy na rowerze. Tym drugim plecaki młodzieżowe będą służyć nie tylko do przenoszenia stroju czy butów, ale towarzyszą w czasie samych zajęć. Na jakie modele warto się zdecydować?

Plecaki młodzieżowe na trening – klasyka o dużej pojemności

Najwięcej zwolenników mają klasyczne sportowe plecaki młodzieżowe. By zmieściły się w nich buty, ochraniacze, koszulki i dresy piłkarskie, muszą jednak wyróżniać się dużą pojemnością. Na trening warto wybierać plecaki o pojemności co najmniej 30 litrów – wówczas zyskamy pewność, że zmieści się w nich wszystko, co niezbędne.

Klasyczne plecaki mają tradycyjną formę, zwykle dwie główne kieszenie i kilka bocznych. Tych ostatnich nie potrzeba zbyt dużo, ale przydadzą się wówczas, gdy bezpośrednio przed lub po treningu mamy coś do załatwienia.

Istotny jest materiał wykonania – plecak na trening musi być wytrzymały. Dlatego warto postawić na plecaki z tkaniny poliestrowej o większej gramaturze. Najlepiej z powłoką poliuretanową lub PCV. Takie modele nie przemakają i są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Tego typu plecaki młodzieżowe znajdziesz na https://plecaki.com.pl/pl/c/Plecaki-mlodziezowe/52.

Plecaki młodzieżowe – worki na trening

Jeśli szukamy bardziej modnego modelu, a jednocześnie na trening zabieramy zwykle głównie buty, dobrym pomysłem będzie plecak worek. To rozwiązanie, które sprawdzi się także wtedy, gdy wybieramy się na siłownię i mamy do zabrania tylko niewielki, lekki strój.

Plecaki worki są bardzo modne szczególnie wśród dziewcząt i młodych kobiet – o trendach i popularnych rodzajach plecaków więcej przeczytasz na https://lubie.com.pl/plecaki-damskie-najpopularniejsze-rodzaje/. Taki plecak worek po opróżnieniu zajmuje tak mało miejsca, że zmieści się w kieszeni. Plecak worek łatwo dopasowuje się do niemal każdej stylizacji.

Plecak i torba na ramię w jednym

Dla tych młodych ludzi, którzy potrzebują więcej miejsca w bagażu, firmy produkujące plecaki przygotowały coś specjalnego. To połączenie plecaka i torby na ramię.

Jak to wygląda? Takie plecaki oprócz klasycznych szelek, posiadają długi uchwyt, który w razie potrzeby można przymocować do dwóch końców bagażu. Wtedy plecak można wygodnie zarzucić na ramię – zmienia się w funkcjonalną torbę. Wielu młodych ludzi zwraca uwagę na to, by plecaki młodzieżowe były nowoczesne – to rozwiązanie jest jednym z najnowszych i najbardziej zaskakujących.

Specjalistyczne plecaki – do biegania i na rower

Klasyczne plecaki i plecaki worki wybiera się tak, by dopasować do młodzieżowego outfitu. Co innego w przypadku plecaków do biegania i na rower. W tym przypadku warto sięgnąć po specjalistyczne rozwiązania, które będą jak najmniej przeszkadzać w czasie treningu.

Wśród plecaków do biegania królują obecnie lekkie kamizelki. Są wykonane z lekkiego, oddychającego materiału. Najnowsze modele posiadają też wbudowany bukłak, który pozwala na ugaszenie pragnienia bez ściągania bagażu.

Z kolei na rower najlepiej nadają się plecaki niewielkie, o pojemności 10-15 litrów. Ważne, by po zapięciu dobrze przylegały do ciała. Trzeba je dobrze dopasować do wzrostu, inaczej jazda będzie mocno niekomfortowa. Najlepiej sprawdzają się plecaki z pasem biodrowymi piersiowym – te elementy odciążają plecy rowerzysty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *