3 czerwca 2023

Plecaki dla najmłodszych do szkoły i nie tylko – jakie będą najbardziej funkcjonalne?

3 min czytania
plecaki

Każde dziecko, bez względu na to czy uczęszcza do przedszkola, szkoły podstawowej czy średniej z niecierpliwością wyczekuje pierwszego dnia roku szkolnego, by móc znów zobaczyć się z kolegami i koleżankami z klasy. Dlatego też rozpoczęcie semestru szkolnego zazwyczaj poprzedzają skrupulatne przygotowania. Zwłaszcza kompletowanie wyprawki szkolnej może być problematyczne. Jeśli nie chcemy zapomnieć o niczym, konieczne jest sporządzenie szczegółowej listy, na której znajdą się przybory i akcesoria piśmiennicze, piórnik, zeszyty, a także pojemny funkcjonalny plecak. Bardzo często wybór tego ostatniego elementu wyprawki szkolnej może stanowić nie lada wyzwanie. Plecaki szkolne dla najmłodszych powinny być bowiem funkcjonalne i praktyczne. Jakie modele zatem sprawdzą się najlepiej?

Plecak dla przedszkolaka – jaki powinien być?

Przede wszystkim plecak dla przedszkolaka powinien niewiele ważyć. Dziecko będzie przecież przenosiło w nim zeszyty, artykuły piśmiennicze oraz posiłek. Dlatego też sam plecak powinien być lekki, nieduży, ale za to pojemny. W końcu nie chodzi nam o to, aby maluch uginał się pod ciężarem bagażu, który znajduje się na jego plecach, tylko z uśmiechem na twarzy wychodził każdego ranka do szkoły czy na zajęcia sportowe, zabierając ze sobą ulubiony plecak. Jeśli mamy świadomość tego, że dziecko uczęszcza na wiele zajęć pozalekcyjnych, na które musi zabrać ze sobą dodatkowe przedmioty, wówczas warto obejrzeć w sklepie plecaki na kółkach. Są one niezwykle funkcjonalne, gdyż nie obciążają pleców dziecka, a co za tym idzie pozwalają zminimalizować ryzyko powstania wady kręgosłupa. Dzięki nim maluch może przewozić naprawdę wiele rzeczy w plecaku i nie odczuwać jego ciężaru. Tak więc plecaki na kółkach są świetną alternatywą dla tradycyjnych plecaków zakładanych na plecy. Wybierając plecak dla przedszkolaka warto zwrócić uwagę także na ilość przegródek jakie się w nim znajdują. Świetnym rozwiązaniem jest plecak, który posiada jedną dużą komorę, do której zmieszczą się m.in. zeszyty oraz jedną małą przeznaczoną do przechowywania np. drugiego śniadania. Kupując plecak dla malucha, zwróćmy także uwagę na to, czy zamki, które zostały w nim zamocowane są kryte czy też nie. Jeśli chcemy, by podczas deszczu zeszyty znajdujące się we wnętrzu plecaka nie przemokły, wybierzmy model posiadający kryte zamki. Pozwoli to zabezpieczyć przedmioty znajdujące się we wnętrzu plecaka przed wodą przedostającą się przez zamek.

Plecaki we wzory, które ucieszą każdego malucha

Maluchy są zafascynowane światem bajek, opowiastek oraz ekranizacji animowanych. Dlatego też z pewnością każde dziecko ucieszy się z plecaka z wizerunkiem ulubionych postaci. Hitem ostatnich lat są bohaterki „Krainy lody”, a mianowicie Elsa i Anna. Podobizny tych księżniczek pragnie mieć na swoich akcesoriach niejedna mała dziewczynka. Chłopcy natomiast uwielbiają Olafa, uroczego bałwanka stworzonego przez Elsę oraz Zygzaka McQueen z filmu animowanego pt. „Auta”. Coraz większą popularnością cieszą się także pluszowe plecaki. Miękki i przyjemny w dotyku materiał podbija serca wielu małych dziewczynek. Jednakże należy mieć na uwadze to, że nie jest to zbyt praktyczna tkanina, gdyż podczas deszczu z pewnością zostanie przemoknięta. Dlatego też najbardziej funkcjonalne będą te, których materiał z zewnętrznej strony jest śliski. Plecaki St. Right także występują w wielu ciekawych wzorach, które mogą spodobać się maluchom. Możemy wybierać spośród kwiatów, owoców zwierząt oraz abstrakcyjnych motywów. Plecaki tego producenta występują w klasycznej wersji służącej do noszenia na plecach. Możemy jednak znaleźć także modele, które posiadają rączkę i kółka, dzięki czemu można je wygodnie prowadzić, podobnie jak walizkę.

Na dłuższe wycieczki dziewczynkom potrzebny będzie nie tylko plecak, ale i odpowiednie buty. Sprawdź, jak je wybrać, i przeczytaj nasz artykuł: Damskie obuwie trekkingowe kontra buty uniwersalne. Co wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *