19 maja 2024

Najlepsze książki o samorozwoju – 6 tytułów, które powinien przeczytać sportowiec

5 min czytania
najlepsze książki o samorozwoju dla aktywnych

Najlepsze książki o samorozwoju pomogą Ci wspiąć się na wyżyny możliwości w życiu sportowym i osobistym. Na kartach znanych publikacji ludzie sukcesu dzielą się swoim doświadczeniem oraz wskazówkami przetestowanymi w praktyce – trudno o lepszy drogowskaz. Poznaj książki o samorozwoju, które odmieniły życie tysięcy czytelników. Mogą odmienić też Twoje!

Najlepsze książki o samorozwoju – sięgnij po te tytuły!

Poniższe tytuły przekażą Ci mądrość pomocną w budowie dobrych nawyków i radzeniu sobie w trudniejszych momentach. Nawyki są kluczem do długofalowych sukcesów w każdej dziedzinie życia, od sportu, po karierę zawodową. Trudne momenty? Porażki, kontuzje, zawirowania w życiu osobistym… Na szczyt docierają tylko ci z najsilniejszą psychiką.

Książkami, które zasługują na ciepłe miejsce na Twoim regale są bez wątpienia:

 • Metoda Wima Hofa. Aktywuj pełnię swojego potencjału – Wim Hof
 • Kobe Bryant. Mentalność Mamby. Jak zwyciężać – Kobe Bryant
 • Tyson. Żelazna ambicja – Mike Tyson, Larry Sloman
 • Fenomen poranka. Jak zmienić swoje życie – Hal Elrod
 • Otrzep kolana i biegnij – Anna Urbańska
 • 13 Nawyków Ludzi Sukcesu – Tom XII – Dbaj codziennie o swoje zdrowie – Fryderyk Karzełek

Poniżej przedstawiamy każdą z tych pozycji.

1 – Metoda Wima Hofa. Aktywuj pełnię swojego potencjału – Wim Hof

Metoda Wima Hofa w ostatnich latach stała się wręcz biblią samorozwojową. Wim Hof jest przykładem człowieka, który potrafi w niezwykły sposób kontrolować swoje ciało wyłącznie dzięki sile umysłu. Zasłynął m.in. z rekordowo długich kąpieli w lodzie, możliwych dzięki mentalnemu sterowaniu autonomicznym układem nerwowym. Taka umiejętność jeszcze niedawno wydawała się światu czymś niemożliwym – a dzisiaj można o niej dokładnie przeczytać w poniższej książce.

Najlepsze książki o samorozwoju dla aktywnych - metoda wima hofa

Każdy aktywny powinien poznać postać Wima Hofa i jego metodę. Sięgnij po tę książkę, a zrozumiesz, ile nieodkrytego potencjału w sobie ukrywasz. Twój rozwój w każdej dziedzinie poszybuje na wyżyny. Raz na zawsze pojmiesz, że nie ma dla Ciebie rzeczy niemożliwych.

2 – Kobe Bryant. Mentalność Mamby. Jak zwyciężać – Kobe Bryant

Pozycja obowiązkowa dla graczy sportów drużynowych. Nikomu nie trzeba przedstawiać tej koszykarskiej legendy. Bryant zakończył karierę sportową w sezonie 2015/2016, przechodząc do globalnej świadomości jako jeden z najlepszych sportowców świata.

W tej książce Kobe dzieli się szczegółami:

 • Treningu mentalnego: Jak budował odporność psychiczną i koncentrację, by sprostać presji i wyzwaniom.
 • Treningu fizycznego: Jak dopracował swoje ciało do perfekcji, by móc wykonywać niewiarygodne akrobacje na boisku.
 • Strategii gry: Jak analizował przeciwników i przewidywał ich ruchy, by zawsze o krok wyprzedzać konkurencję.

To nie tylko biografia sportowca, ale prawdziwy podręcznik zwycięstwa. Wyjątkowa inspiracja od wyjątkowego człowieka.

książki samorozwojowe - kobe bryant mentalność mamby, okładka
Książka jest okraszona zdjęciami, anegdotami i unikatowymi wskazówkami prosto z życia. Źródło: oficjalny sklep wydawnictwa OSMPower.

3 – Tyson. Żelazna ambicja – Mike Tyson, Larry Sloman

Kolejny inspirujący sportowiec ze stalowym charakterem już kilkukrotnie pozwolił światu zajrzeć do swojej głowy. Tym razem jednak gwiazdą książki jest człowiek, który stworzył Bestię – Cus D’Amato.

najlepsze książki o samorozwoju dla sportowców - mike tyson żelazna ambicja
Chociaż to wciąż biografia Tysona, na pierwszy plan wysuwają się wspomnienia ojca jego sukcesu. Źródło: oficjalna strona wydawnictwa OSMPower.

W tej książce Tyson z czułością i podziwem opisuje 70-letniego mentora, który dostrzegł w nim potencjał mistrza, gdy ten był zaledwie 13-letnim chłopakiem z problemami. Trener D’Amato stosował nietypowe metody, by zaszczepić w Tysonie gen czempiona. Jego metody treningu mentalnego doprowadziły Mike’a na szczyt. Powinien je poznać każdy sportowiec, dążący do samorozwoju.

4 – Fenomen poranka – Hal Elrod

Ta książka jest 30-dniowym programem przerabiania swojej codziennej rutyny, tak, by nauczyć się wstawać rano. Dzięki niej pozbędziesz się nawyku spania do południa w weekend, a wstawanie do pracy w roboczy dzień raz na zawsze przestanie być problemem.

W efekcie wykorzystasz każdy dzień w pełni produktywnie. Znajdziesz czas na wszystko – natłok obowiązków już nigdy nie zmusi Cię do rezygnacji z treningu. Zaczniesz nim dzień, jeszcze zanim ktokolwiek pojawi się na siłowni, a przez resztę dnia będziesz cieszyć się niespożytą potreningową energią.

książka fenomen poranka - hal elrod
Książka dla tych, którzy chcą w pełni wykorzystywać dzień – od rana, nie dopiero od południa! Źróło: oficjalny sklep wydawnictwa OSMPower

Hal Elrod udowadnia, że fenomen wczesnego wstawania nie wziął się znikąd. Wczesne godziny to czas, w którym umysł i ciało są najbardziej chętne do działania. Przestawienie zegara biologicznego na wczesny start odczują zwłaszcza miłośnicy aktywności, prowadzący równie aktywne życie zawodowe i osobiste.

5 – Otrzep kolana i biegnij – Anna Urbańska

Książka Anny Urbańskiej to cenna lekcja pokonywania życiowych trudności. Jest pełna życiowych anegdot, opowieści o smutkach i radościach, jakie dotyczą każdego. Po taką pozycję warto sięgnąć, gdy przytłacza Cię zwątpienie. Realizacja marzeń sportowych wydaje się niemożliwa, bo dopadła Cię trudna kontuzja. Myślisz o porzuceniu planów, gdyż wyniki zupełnie Cię nie satysfakcjonują.

Dzięki Otrzep kolana i biegnij uzupełnisz mentalną siłę do działania wtedy, gdy będzie Ci najbardziej potrzebna. To pozycja uniwersalna, którą powinien przeczytać każdy dorosły człowiek.

najlepsze książki o samorozwoju - anna urbańska, otrzep kolana i biegnij
Dobre książki o samorozwoju pomagają podnieść się po upadku w każdej dziedzinie życia. To jedna z takich pozycji. Źródło: oficjalny sklep wydawnictwa OSMPower.

6 – Trzynaście nawyków ludzi sukcesu. Dbaj codziennie o swoje zdrowie – Fryderyk Karzełek

Kolejny tom serii o nawykach ludzi sukcesu tym razem dotyczący dbania o zdrowie. Fryderyk Karzełek proponuje czytelnikom proste nawyki do wprowadzenia w życie od teraz. Publikacja jest poparta solidną dawką merytorycznej wiedzy, podanej w przystępny, praktyczny sposób.

Książka Fyderyka Karzełka - 13 nawyków ludzi sukcesu
Aspirujący sportowiec z kryzysami motywacji wyciągnie z tej książki najwięcej. Źródło: oficjalny sklep wydawnictwa OSMPower.

Doskonała pozycja dla tych, którzy chcą zatroszczyć się o siebie, ale wciąż odkładają zdrowe zmiany na później. Najlepsze książki o samorozwoju ostatecznie motywują i publikacja Karzełka jest właśnie takim przykładem.

Podsumowanie

Powyższe najlepsze książki przydają się sportowcom na kilka sposobów. Dowiesz się z nich:

 • jak wypracować mentalność sportowca
 • jak przesunąć granice fizycznej wytrzymałości
 • jak zadbać o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne
 • jak poradzić sobie z porażkami i trudnymi chwilami
 • jak wykorzystać każdy dzień w pełni aktywnie.

Sięgnij po te pozycje, a nic już nie będzie takie samo. Działaj!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *