3 marca 2024

Koszulka z logiem – jaką metodę znakowania wybrać?

3 min czytania
koszulka z logiem drużyny - chłopcy-piłkarze

Koszulka z logiem to znakomity sposób na wyróżnienie się z tłumu. Korzystają z niego firmy, które chcą zadbać o profesjonalny wizerunek swoich pracowników, dobre skojarzenia z marką czy rozpoznawalność. Na taką odzież stawiają także drużyny sportowe, a czasami sprawiają je sobie nawet grupki przyjaciół. W każdym z tych przypadków trzeba wybrać odpowiednią metodę znakowania koszulki. Na jaką się zdecydować? Podpowiadamy!

Wytrzymałe logo na koszulce. Na co się zdecydować?

Przy ubraniach roboczych i sportowych bardzo często na pierwszym miejscu stawia się trwałość. Trzeba je bowiem często prać. W dodatku nieraz w wysokich temperaturach, by pozbyć się zabrudzeń trudnych do usunięcia.

Dlatego w obu tych przypadkach bardzo dobrym rozwiązaniem będą koszulki z logiem wykonanym haftem komputerowym. To rozwiązanie, na którym przez lata opierały się oryginalne koszulki piłkarskie. Haftowane wzory są bardziej wytrzymałe niż jakiekolwiek nadruki. Sterowane komputerowo hafciarki wyszywają je bowiem z solidnych nici, tworząc emblemat “nie do zdarcia”.

Haftowane logo nie traci kolorów, jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, nawet po latach się nie kruszy. Wytrzyma częste pranie w wysokich temperaturach, jako jedyna metoda znakowania jest w pełni bezpieczna nawet w czasie prasowania. Taka koszulka z logiem zachowa świeżość przez lata. Oczywiście musisz jeszcze postawić na odpowiedni materiał samej odzieży – solidne koszulki znajdziesz na https://www.e-logos.pl/produkty/koszulki-z-logo/.

Koszulka z logiem z wieloma detalami? Wybierz nadruki

Koszulka z logiem haftowanym ma jednak jedną wadę. Ta metoda znakowania nie jest w stanie odwzorować najmniejszych detali. Na przykład litery na haftowanym logo muszą mieć wysokość co najmniej pięciu milimetrów. Przy bardziej skomplikowanych logotypach trzeba więc postawić na nadruki.

Najpopularniejsze są sitodruki. Co prawda w tym przypadku można skorzystać tylko z kilku kolorów – im ich więcej, tym nadruk jest droższy – ale oferują większy stopień szczegółowości niż haft. Najbardziej skomplikowane emblematy powstają przy użyciu druku cyfrowego DTG. Takie nadruki umożliwiają fotograficzną dokładność i przejścia tonalne pomiędzy kolorami, ale można je wykonywać tylko na koszulkach bawełnianych.

Idealnym rozwiązaniem dla T-shirtów poliestrowych będzie z kolei znakowanie sublimacją. Świetnie odda wszelkie szczegóły, a do tego zapewni trwałe znakowanie – barwniki wnikają bowiem w głąb włókien. Tyle że jest jedno poważne ograniczenie. Sublimacja udaje się jedynie na białych ubraniach, na innych nadruk będzie bardzo ciemny. Więcej porad o tym, jak umieścić logo na koszulkach, znajdziesz na https://nowoczesny.pl/koszulka-z-logo-firmy-kiedy-sie-na-nia-zdecydowac-poradnik-dla-firm/.

Podsumowanie. Koszulka z logiem – która technika znakowania ubrań sprawdzi się najlepiej?

Koszulka z logiem może pełnić kilka funkcji, a jej przeznaczenie wpływa zwykle na wybór techniki znakowania. Jeśli w pierwszej kolejności zależy Ci na wytrzymałości emblematu, postaw na koszulkę znakowaną haftem komputerowym. Kiedy jednak logo ma być bardziej szczegółowe, zdecyduj się na nadruk. Najbardziej uniwersalny jest sitodruk. Na koszulkach bawełnianych dobrze sprawdzi się druk cyfrowy DTG, na poliestrze sublimacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *