19 maja 2024

Korki Puma Future i Ultra z kolekcji Under the Lights. Co je wyróżnia?

4 min czytania
korki puma under the lights

Korki piłkarskie Puma wzbudzają duże zainteresowanie. Nie bez powodu projekty niemieckiej marki uchodzą za jedne z najciekawszych na rynku. Miliony fanów wyczekują na kolejne wersje najpopularniejszych modeli Pumy.

Najnowsza kolekcja to Under the Lights. Znalazły się w niej dwa sztandarowe modele niemieckiego producenta: korki Puma Future oraz Puma Ultra. Buty w oryginalnych kolorach nie zawiodły fanów.

Czym wyróżniają się najnowsze korki Future oraz Ultra? Przybliżamy efektowną kolekcję, która podbija murawy na całym świecie.

Under the Lights – kolekcja inspirowana Ligą Mistrzów

Sezon Ligi Mistrzów 2021/2022 rozpoczął się w połowie września 2021 roku. Po dwóch pierwszych kolejkach rozgrywek do gry weszły nowe buty. Puma oficjalnie rozpoczęła sprzedaż butów z kolekcji Under the Lights 1 października.

W ich designie widać zresztą inspirację najważniejszymi europejskimi rozgrywkami. Świadczą o tym między innymi nieco błyszczące powierzchnie korków.

Mimo to jest to kolekcja przeznaczona przede wszystkim do fanów i amatorów. Główni ambasadorzy Pumy, tacy jak Neymar, Antoine Griezmann czy Luis Suarez, na razie wciąż występują w korkach z kolekcji Faster Football. 

Co wchodzi w skład kolekcji Under the Lights?

Najważniejszymi elementami nowej kolekcji Pumy są buty przeznaczone na piłkarskie murawy. Znalazły się tam więc nowe odsłony korków Puma Future Z oraz korków Puma Ultra. Nowa kolorystyka obowiązuje również w przypadku butów do gry w hali.

Na tym jednak nie koniec. W kolekcji Under the Lights znalazły się bowiem również rękawice bramkarskie Puma Future Z Grip, m.in. w wersji zasuwanej zamkiem błyskawicznym.

Do tego dochodzą również ochraniacze piłkarskie Puma Ultra Flex Sleeve. To model ochraniaczy wsuwany do specjalnych skarpet uciskowych.

piłkarskie korki puma future z
Korki Puma Future Z w wersji Under the Lights, źródło: Strona producenta Puma

Korki Puma Future z kolekcji Under the Lights

Korki Puma Future Z z kolekcji Under the Lights to buty w wersji 1.2. Ta sama odsłona pojawiła się już wcześniej we wspomnianej wyżej kolekcji Faster Football. Najnowsze Pumy Future posiadają więc dokładnie takie same rozwiązania technologiczne, co poprzednie korki.

Do najważniejszych należy elastyczna cholewka. Główną rolę odgrywa w niej technologia Fuzionfit+, która pozwala na idealne dopasowanie cholewki do stopy.

Tajemnicą, która pozwala na zablokowanie nogi we wnętrzu buta, jest opaska kompresyjna na śródstopiu. Nie ma to jednak wpływu na zmniejszenie elastyczności.

Na komfort gry i możliwości nowych butów Pumy wpływają jeszcze dwie istotne kwestie. Pierwsza to powłoka Grip Control Pro. To wypustki, które poprawiają czucie piłki i pomagają ją opanować. Druga kwestia to asymetryczna podeszwa Dynamic Motion System. Jest lekka, wspomaga szybkie rozwijanie prędkości.

Kolorystyka butów Puma Future Z

Korki Puma Future Z wyróżniają się jednak przede wszystkim wyjątkową kolorystyką. To właśnie barwy dzielą cholewkę korków na trzy części.

Przód jest utrzymany w kolorze Elektro Aqua, czyli odcieniu turkusowego. Tę samą barwę ma przednia część podeszwy zewnętrznej. Opaska kompresyjna jest jaśniejsza. to “elektryzujący” odcień żółtego. Tylna część cholewki, znajdująca się przy pięcie, to ciemny granat. Ten sam kolor znajduje się w tylnej części podeszwy.

under the lights pack korki puma ultra
Korki Puma Ultra z kolekcji Under the Lights, źródło: Strona producenta Puma

Korki Puma Ultra z kolekcji Under the Lights

Kolekcja Under the Lights to również buty Puma Ultra 1.3. Podobnie jak w przypadku korków Puma Future Z, to wersja, która była już dostępna w poprzedniej paczce niemieckiego producenta.

Buty Ultra są przeznaczone przede wszystkim dla piłkarskich sprinterów. W modelu 1.3 producent po raz kolejny użył reaktywnej przędzy węglowej. To technologia Matryxevo. Dzięki temu powstały korki, które Puma określa jako najlżejsze na rynku.

Do tego przędza węglowa zapewnia wsparcie przy dynamicznych ruchach. Sporą rolę odgrywa w tym również klatka Speedcage z mikrofibry, na której osadzona jest cholewka. Jej specjalne okienka dodatkowo zmniejszają wagę buta.

 Być może największym atutem butów Puma Ultra jest jednak podeszwa. To technologia SpeedUnit. Niemieccy projektanci inspirowali się przy niej budową kolców, czyli butów dla sprinterów. Tak powstała zwarta konstrukcja, która pomaga w osiąganiu maksymalnej szybkości.

Kolorystyka butów Puma Ultra

Kolorystyka korków Ultra jest nieco bardziej zwarta niż w przypadku butów Future Z. Na cholewce dominują różne odcienie zielonego z tak zwanym Green Glare na czele.W środkowej części butów zieleń miesza się z kolorem turkusowym. Całość wieńczą czarne elementy na języku raz niewielkim kołnierzu.

Źródło pobrania zdjęcia głównego: Strona producenta Puma

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *