18 maja 2024

Kim jest Natalia Kaczmarek?

2 min czytania
Kim jet Natalia Kaczmarek

Natalia Kaczmarek to obecnie jedna z najlepszych polskich lekkoatletek. Specjalizuje się w biegach na krótkich i średnich dystansach. Jej osiągnięcia robią duże wrażenie na ekspertach, a sympatyczne usposobienie podoba się kibicom. Co dokładnie o niej wiemy? 

Natalia Kaczmarek – kim właściwie jest?

Lekkoatletka urodziła się w 1998 roku w Drezdenku. Na największych imprezach zaczęła się pojawiać od 2018 roku. Praktycznie od razu po przejściu z wieku juniorskiego do zawodów seniorskich zaczęła osiągać sukcesy. Jej ulubionym dystansem jest 400 metrów.

Jest osobą pełną humoru oraz sympatyczną. Zawsze emanuje ciepłem i radością. Przy tym wszystkim jest bardzo profesjonalna. Wkłada w swoje treningi masę sił, co opłaca się w postaci późniejszych sukcesów. 

Co ciekawe prywatnie Natalia Kaczmarek spotyka się z innym olimpijczykiem, Konradem Bukowieckim. Partner zawodniczki specjalizuje się w pchnięciu kulą i rzutem dyskiem. Para tworzy zgrany duet, co widać m.in. w ich social mediach.

Sukcesy Natalii Kaczmarek

Jak już wspominaliśmy, Kaczmarek od razu po wejściu na poziom seniorski zaczęła osiągać znaczne sukcesy. Dołączyła do ekipy “Aniołków Matusińskiego”, czyli znakomitego składu sztafety kobiecej na 400 metrów. Natalia Kaczmarek razem z “aniołkami” zdobyła srebro na Halowych Mistrzostwach Świata w Birmingham w 2018 roku. Do tego w tym samym sezonie Kaczmarek w sztafecie na 400 metrów wywalczyła złoto mistrzostw Europy

Kolejny rok rozpoczęła dwoma złotymi medalami na młodzieżowych ME. Krążki zdobyła indywidualnie i w sztafecie, w obu przypadkach na dystansie 400 metrów. Następnie przyszła pandemia, która zatrzymała sportowy świata na mniej więcej rok. 

Złote Tokio polskiej biegaczki

Po przerwie Kaczmarek była szybka, jakby nigdy nie przestała biegać. Kluczowym momentem w jej dotychczasowej karierze były Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Zdobyła na nich srebro w sztafecie kobiecej i złoto w mieszanej. Dzięki temu zapisała się w historii polskiego sportu już na zawsze.

Natalia Kaczmarek – ta, która pobiła wieloletni rekord Ireny Szewińskiej

Kolejne lata obfitowały w medale. Niestety były to głównie krążki koloru srebrnego. Jednak należy docenić, że Polka utrzymuje tak długo równą formę, podczas gdy obraz polskiej lekkoatletyki zmienia się w złym kierunku. Najważniejszym srebrem w karierze zawodniczki z Drezdenka poza tym z igrzysk jest to z Mistrzostw Świata 2023 w biegu na 400 metrów. Dlaczego? Choćby dlatego, że zdobyła je indywidualnie, po świetnej walce.

Natalia Kaczmarek dzierży również ważne rekordy kraju. W 2023 roku w toruniu ustanowiła halowy rekord Polski na 400 metrów. Natomiast w Chorzowie była drugą najszybszą Polką w historii na tym samym dystansie pod gołym niebem. Do jej najważniejszych osiągnięć zaliczyć trzeba też pobicie nieoficjalnego rekordu Ireny Szewińskiej na 300 metrów.O jej występach możecie poczytać na blog.etoto.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *