13 czerwca 2024

Jak znakować ubrania sportowe? Najlepsze sposoby

3 min czytania
Jak znakować ubrania sportowe - cenne porady

W czasie oglądania zawodów sportowych na profesjonalnym poziomie niemal zawsze towarzyszą nam reklamy. Nie ma tutaj znaczenia, o jaki sport chodzi. Czy to zawody lekkoatletyczne, czy żużlowe, mecz piłkarski bądź siatkarski – zawsze na bandach okalających plac gry czy zawodów widzimy logotypy sponsorów i reklamodawców. Nie inaczej jest zresztą ze strojami zawodników, którzy podpisują z firmami indywidualne kontrakty reklamowe bądź promują sponsorów swojego klubu czy reprezentacji. Nawet teoretycznie wolne od komercji igrzyska olimpijskie pozwalają zauważyć logotypy sponsorów sprzętu sportowego oraz strojów. Znakowanie odzieży sportowej może być jednak również dobrym pomysłem w mniejszej skali. Trzeba tylko dobrze dobrać metodę nadruku – nie zawsze będzie taka sama, jak w przypadku zwyczajnych ubrań firmowych czy reklamowych. Jak znakować ubrania sportowe? Sprawdź, jeśli jesteś zainteresowany!

Po co znakować ubrania sportowe?

W dużej skali, przy profesjonalnym sporcie, o którym pisaliśmy we wstępie, powody znakowania odzieży sportowej są oczywiste. W ten sposób firmy budują swoją rozpoznawalność, przeprowadzają akcje promujące nowe usługi czy produkty.

Jak znakować ubrania sportowe, by spełniły swoje zadanie i stały się skutecznym narzędziem promocyjnym? Logotypy przedsiębiorstw nie muszą pojawiać się wyłącznie na ubraniach używanych przez profesjonalnych sportowców i funkcjonować na zasadzie sponsoringu. Równie dobrze można bowiem przygotować ubrania sportowe, zamawiając je na https://sklep-logos.pl, i korzystać z nich w formie odzieży reklamowej. W takim wypadku również bardzo ważne jest logo firmy, które powinno znaleźć się na koszulce czy innym elemencie garderoby. Tego typu ubrania można wręczać na eventach organizowanych przez firmę, zwłaszcza mających związek ze sportem czy promujących zdrowy styl życia. Jeśli będą to ubrania dobrej jakości, istnieje duża szansa, że poprawią wizerunek firmy w oczach obdarowanego. A dodatkowo taka osoba będzie w nich aktywnie spędzać czas, grać w piłkę czy biegać, a zatem reklamować firmę. Z podarunku w formie ubrań sportowych z logo pracodawcy z pewnością ucieszą się też podwładni.

Z czego wykonuje się odzież sportową?

Przy znakowaniu odzieży sportowej trzeba pamiętać o materiałach, które wchodzą w jej skład. O ile w codziennym ubiorze króluje bawełna, o tyle koszulki czy spodenki dla aktywnych najczęściej wykonywane są z poliestru z dodatkami innych sztucznych substancji. Powód jest prosty – wysychają znacznie szybciej niż bawełna, przy okazji często lepiej radzą sobie z regularnym praniem. Przy wyborze metody znakowania odzieży sportowej trzeba więc wziąć to pod uwagę.

Jak znakować ubrania sportowe? – przedstawiamy najlepsze metody

Ze względu na charakter materiału, jednym z najczęściej używanych i najbardziej efektywnych sposobów znakowania odzieży sportowej jest sublimacja. Jak znakować ubrania sportowe z jej pomocą? Nadruk na odzieży tak naprawdę w tym przypadku powstaje w drodze procesu chemicznego. Przygotowany projekt wnika w strukturę materiału, trwale ją zmieniając. Jednocześnie nie zmienia powierzchni materiału, nie jest wyczuwalny. Nadaje się jedynie do ubrań poliestrowych, w zamian jednak jest odporny na częste pranie. Nie wpływa także negatywnie na przepuszczalność ubrań. Minusem jest jednak to, że nadaje się głównie na białe ubrania. Można także wykonać sublimację na innych jasnych koszulkach, ale wówczas do wyboru pozostaje jedynie czarny kolor nadruku.

Z tych ostatnich powodów sublimacja nie jest bezkonkurencyjna. Istnieją też inne metody znakowania odzieży sportowej. Takie stroje często zdobi się też nadrukami z folii flex lub flock. Różnią się powierzchnią – pierwsza jest gładka, drugą wieńczy lekki meszek. To również bardzo trwały sposób nadruku idealnie nadający się na ręczniki z nadrukiem, folie są dostępne w wielu kolorach. Nieco gorzej będą jednak odwzorowywać najmniejsze detale, a fragment ubrania pokryty folią nieco się usztywnia, pogarszając wentylację ciała.

Trzecim dobrym wyborem w przypadku ubrań sportowych będzie haft komputerowy. Dzięki niemu powstają nadruki niezwykle eleganckie, dlatego jest często używany w przypadku koszul. Na ubraniach sportowych też się sprawdzi, w ten sposób powstają bowiem nadruki trwałe i estetyczne. Haft komputerowy nie poradzi sobie jednak z bardzo małymi elementami. Tego typu metody do znakowania odzieży sportowej sprawdzą się jedynie na nieco grubszych tkaninach – raczej więc zdobi się nim bluzy i dresy niż koszulki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *