3 marca 2024

Bluzy ze swoim nadrukiem dla drużyn piłkarskich. Jakie zamówić?

3 min czytania
piłkarskie bluzy ze swoim nadrukiem

Odzież dla piłkarzy to nie tylko koszulki, spodenki i getry, które kibice oglądają w czasie meczów. Każda drużyna piłkarska powinna mieć do dyspozycji również bluzy. Przydają się w różnych sytuacjach – pomagają zachować ciepło, dbają o dobrą prezencję piłkarzy. Najlepiej te funkcje będą pełnić bluzy ze swoim nadrukiem. Jaki model wybrać dla piłkarzy? Jakie napisy i grafiki umieścić na bluzie? W jaki sposób oznakować ubrania? Odpowiadamy na te pytania!

Dlaczego warto kupić bluzy drużynie piłkarskiej?

Jeśli odpowiednio dobierzesz model bluzy ze swoim nadrukiem, będzie służyć zawodnikom w kilku sytuacjach:

zadba o utrzymanie ciepłoty mięśni po rozgrzewce, to właśnie w bluzach siedzą zawodnicy na ławce rezerwowych;

zapewni ciepło i ochronę przed wiatrem w czasie treningów w chłodniejsze dni, gdy zawodnicy zakładają dresy piłkarskie;

będzie służyć jako wyjściowy strój dla drużyny w czasie podróży na mecze wyjazdowe.

Bluzy ze swoim nadrukiem – na jaki model zdecydować się dla drużyny piłkarskiej?

Bluzy dla piłkarzy powinny być przede wszystkim wygodne i uniwersalne. Zawodnicy, którzy siedzą na ławce rezerwowych, muszą mieć możliwość szybkiego zdjęcia bluzy i wejścia na boisko. Najlepiej w takiej roli sprawdzą się bluzy rozsuwane, z pełnym zamkiem, dobrze dopasowane do sylwetki.

Warto zadbać, by bluza dla zawodników miała również kaptur. Dzięki temu można osłonić głowę w czasie treningu czy podróży, gdy pogoda mocno nie sprzyja. Udogodnieniem będzie również otwór w rękawie na kciuk, dzięki czemu można lepiej osłonić ręce i zapobiec podwijaniu się rękawów.

Przy wyborze bluzy trzeba też zwrócić uwagę na materiał. Jeśli ma służyć głównie do treningów, najlepszy będzie model z poliestru, z szybkoschnącej tkaniny lub dzianiny, która dobrze odprowadza pot. Jeśli jednak bluza ma też spełniać funkcje wyjściowe, lepiej sprawdzi się materiał na bazie wysokiej jakości bawełny z domieszką poliestru na poziomie 30-40 procent.

Jakie napisy i grafiki umieścić na bluzie dla zawodników?

Najczęściej kluby piłkarskie stawiają na numerowane bluzy z nadrukiem. Liczby najczęściej umieszcza się wtedy na piersiach, czasami również na rękawie. Obowiązkowym elementem na bluzach jest także herb klubu, który przeważnie zajmuje miejsce na lewej piersi.

Możesz jednak zdecydować się także na mocniej personalizowane bluzy ze swoim nadrukiem. Subtelnym wyróżnikiem będą na przykład inicjały konkretnego zawodnika, które również mogą znaleźć się na piersiach – na przykład na środku, między herbem klubu a numerem. Pełne nazwisko, imię czy pseudonim można z kolei umieścić na plecach. To również miejsce na nazwę klubu.

Jeśli drużyna posiada sponsorów, nie można zapomnieć także o nadrukach reklamowych.

Jaką metodę znakowania wybrać dla bluz dla drużyn piłkarskich?

Bluzy ze swoim nadrukiem można zamówić w profesjonalnych firmach, które oferują znakowanie odzieży. Najprościej złożyć zamówienie przez internet, na przykład na https://www.e-logos.pl/.

Profesjonaliści oferują duży wybór metod znakowania. Herb klubu i napisy na bluzach powinny być trwałe, bo ubrania sportowe trzeba często prać. Kiedy stawiasz na bluzy poliestrowe, możesz zdecydować się na sublimację, w której barwnik wnika we włókna materiału. Ale ten sposób znakowania jest możliwy tylko na jasnych ubraniach.

Na kolorowych bluzach bawełnianych najbardziej wytrzymałą metodą znakowania będzie haft komputerowy. To także technika, która dodaje ubraniom prestiżu i elegancji, świetnie nada się więc na bluzy wyjściowe dla drużyn.

Minusem haftu komputerowego jest fakt, że nie jest w stanie odwzorować najmniejszych elementów. Przy skomplikowanym logo lepiej więc zrobić nadruk przy pomocy termotransferu lub sitodruku.

Podsumowanie: jakie bluzy ze swoim nadrukiem wybrać?

Bluzy ze swoim nadrukiem dla drużyn piłkarskich przydają się w wielu sytuacjach. Powinny być wygodne i uniwersalne. Najlepiej wybrać model z pełnym zamkiem i kapturem, wykonany z bawełny ze sporą domieszką poliestru. Warto umieścić na bluzie herb klubu i numer, a także inicjały zawodnika. Najlepiej znakować bluzy haftem komputerowym, ewentualnie sitodrukiem lub termotransferem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *