11 grudnia 2023

Torby dla dzieci – kiedy się przydadzą i jak je dopasować?

3 min czytania
torby dla dzieci wiele pomieszczą

Szkolna wyprawka obejmuje wiele elementów, ale żaden nie wywołuje chyba tylu kontrowersji, co główny bagaż dziecka. Dyskusje pod tytułem “tornister czy plecak” od lat trwają w najlepsze. A gdyby tak postawić na trzecie rozwiązanie? Uczniom bardzo przydatne okazują się bowiem torby dla dzieci. W niektórych przypadkach będą znacznie praktyczniejsze od plecaków i tornistrów. Sprawdź, kiedy się przydadzą i jak wybrać odpowiedni model.

Kiedy dziecku potrzebna będzie torba?

Noszenie torby na ramieniu zamiast plecaka z pewnością nie jest dobrym rozwiązaniem na co dzień. Taki bagaż nie powinien być podstawowym i służyć do codziennego noszenia zeszytów i piórnika. Od czasu do czasu będzie jednak świetnym wyjściem.

Kiedy warto postawić na torby dla dzieci?

  • na lekcje wychowania fizycznego i treningi sportowe,
  • na wyjścia na basen,
  • na wycieczki i inne podróże.

Czym powinny się wyróżniać modele na wf?

Torby dla dzieci na lekcje wychowania fizycznego i zajęcia sportowe powinny być dość duże. Muszą bowiem pomieścić nie tylko strój sportowy, ale najczęściej także buty na zmianę, przystosowane do konkretnej fizycznej aktywności.

Z tego powodu torba na zajęcia sportowe powinna posiadać co najmniej dwie osobne komory. Dzięki temu można będzie też oddzielić brudne rzeczy. Dla wszystkich zajęć na zewnątrz przydatne będą torby ze wzmocnionym, nieprzemakalnym dnem.

Warto wybrać też odpowiedni materiał torby na zajęcia sportowe. Taki bagaż z pewnością często będzie się brudzić – i to nie tylko błotem, ale też na przykład trawą. Warto więc wybrać torby poliestrowe, które łatwiej wyprać niż bawełniane. Takie modele znajdziesz na https://plecaki.com.pl/pl/c/Torby-dla-dzieci/189.

Jakie torby dla dzieci wybrać na basen?

O odpowiedniej wielkości pamiętaj również przy wyborze torby dla dzieci na basen. Będzie bowiem musiała pomieścić między innymi ręcznik, czepek czy klapki.

Każda torba na basen będzie mieć większy lub mniejszy kontrakt z wodą. Dlatego na basen należy bezwzględnie wybrać modele z materiałów nieprzemakalnych. Tylko wtedy wszystkie przedmioty będą w nich bezpieczne.

Zwróć też uwagę, by w środku były dodatkowe, małe kieszenie na ważne drobiazgi. Dzięki temu Twoja pociecha bezpiecznie i oddzielnie schowa telefon, klucze czy portfel.

Dziecięce torby podróżne – o czym pamiętać przed zakupem?

Torby podróżne dla dzieci powinny być przede wszystkim dopasowane do ich wieku. Od wzrostu i siły dziecka będzie zależeć wielkość torby. Twoja pociecha powinna swobodnie ją nosić w trakcie wycieczki.

By tak było, zwróć uwagę na pasek torby. Powinien być szeroki – wtedy nawet mocno zapakowana torba nie będzie wpijać się w ciało dziecka. W kluczowym miejscu, w którym spoczywa bezpośrednio na ramieniu, pasek powinien być też wyściełany gąbką.

Oczywiście torby podróżne, podobnie jak te na wf czy na basen, powinny być wykonane z wytrzymałego materiału. Ważny będzie także łatwy w obsłudze zamek. W trakcie wycieczki dziecko nie może liczyć na pomoc rodziców i musi samo poradzić sobie z rozsuwaniem i zasuwaniem torby.

Jakie torby spodobają się dzieciom?

Bez względu na przeznaczenie torby, musi podobać się dziecku. Na https://plecaki.com.pl/ znajdziesz przegląd najpopularniejszych modeli dla najmłodszych i z pewnością wybierzesz taki, który spełni marzenia Twojej pociechy. Wśród dzieci z pierwszych klas szkoły podstawowej przeważają motywy związane z sympatycznymi zwierzątkami oraz bohaterami bajek. Starsze dzieci chętnie sięgają po torby zdobione postaciami znanymi z seriali i rozgrywek sportowych.

Podsumowanie: jak prawidłowo dobrać torby dla dzieci?

Torby dla dzieci przydadzą się przede wszystkim na zajęcia sportowe, wyjścia na basen oraz wycieczki. Każda będzie mieć nieco inną specyfikę. Sportowe modele powinny mieć wzmocnione dno i przegrodę na brudne ubrania oraz buty. Torby na basen muszą być nieprzemakalne. Przy modelach podróżnych ważna jest z kolei wygoda noszenia, na którą spory wpływ ma m.in. szerokość paska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *