18 maja 2024

Boisko do Piłki Nożnej i Jego Wyposażenie

3 min czytania
Boisko do piłki nożnej to nie tylko murawa, ale także inne elementy, które wpływają na komfort gry. Co wchodzi w skład wyposażenia takiego boiska?
dziecko na boisku do piłki nożnej

Co wchodzi w skład wyposażenia boiska do piłki nożnej?

Z gier zespołowych to piłka nożna jest najbardziej popularna w naszym kraju, co widać nie tylko po zainteresowaniu kibiców meczami reprezentacji, ale także po ilości boisk i stadionów przeznaczonych dla entuzjastów tego sportu. Profesjonalne wyposażenie boisk bezpośrednio wpływa na komfort gry oraz bezpieczeństwo zarówno zawodników, jak i kibiców czy też osób postronnych. Zobacz jakie produkty warto zakupić, aby piłkarzom grało się lepiej! 

Wyposażenie boisk do piłki nożnej

Boiska zewnętrzne charakteryzują się dużą przestrzenią do gry, którą należy odpowiednio zagospodarować. Oczywiście prawdziwym miłośnikom piłki nożnej zazwyczaj wystarcza piłka i dwie bramki, ale aby grało się przyjemniej oraz bezpieczniej warto zadbać również o inne elementy.

W skład produktów wyposażenia boisk do piłki nożnej wchodzą:

  • Bramki piłkarskie – w tej kategorii dominują przenośne bramki wykonane z aluminium, które są dostępne w rozmiarach: 7,32 × 2,44 m (pełnowymiarowa), 5 × 2 m oraz 3 × 2 m. Konstrukcja bramki powinna być stabilna i obleczona siatką. Ponadto bramki piłkarskie powinny posiadać certyfikat zgodności z normą PN-EN 16579.
  • Siatki do bramek piłkarskich – producenci siatek sportowych proponują klientom wysokiej jakości siatki wykonane z polipropylenu, które gwarantują długą trwałość oraz odporność na czynniki zewnętrzne, czyli przede wszystkim mocne uderzenia piłki, ale także warunki atmosferyczne. Siatki można dopasować pod względem rozmiaru, grubości i koloru. Powinny być zgodne z normą PN-EN 748.
  • Piłkochwyty – każde boisko, nie tylko do piłki nożnej, ale również do innych sportów, np. piłki ręcznej, siatkowej czy koszykówki, powinno być ochronione z każdej strony. Tę funkcję najlepiej spełniają piłkochwyty, czyli siatki, które charakteryzują się w zasadzie tym samym co siatki do bramek, tyle że są dużo większych rozmiarów. Ten element wyposażenia boiska chroni kibiców na trybunach, a także zwiększa komfort gry: mocno wykopana piłka zostaje zatrzymana przez siatkę, więc zawodnicy nie muszą po nią wybiegać poza boisko.
boisko do piłki nożnej jesień
  • Wózki do malowania linii – w tym przypadku mamy do wyboru dwie opcje wyznaczania linii: kredą lub farbą. Profesjonalne wózki do malowania za pomocą kredy produkowane są ze stali i wyposaża się je w specjalny system rozpylający i regulowany dozownik. Aby uzyskać trwalszy efekt, warto wykorzystać wózek do malowania linii farbą, który posiada duży zbiornik na farbę oraz regulowany spryskiwacz. Obydwa wózki są wyposażone w trzy koła, dzięki czemu łatwo się je prowadzi.
  • Ławki rezerwowych – niestety w pierwszym składzie nie mogą znaleźć się wszyscy zawodnicy z drużyny, dlatego rezerwowi powinni mieć godne miejsce do siedzenia w trakcie meczu. Wyposażając boisko, warto wziąć pod uwagę ławki w formie rzędu połączonych ze sobą krzesełek. Idealnym dodatkiem będzie wiata, która ochroni zawodników przed deszczem.
  • Flagi narożne – w sklepie z wyposażeniem sportowym warto rozważyć zakup flag narożnych. Co prawda nie jest to element niezbędny i nie wpływa on na bezpieczeństwo czy komfort w trakcie gry, jednak boisko lub stadion prezentuje się znacznie lepiej, jeśli w narożnikach znajdują się słupki zwieńczone flagą. Również zawodnicy czują się dużo profesjonalniej w trakcie wykonywania rzutu rożnego, gdy wykonują go z precyzyjnie oznaczonego miejsca. 

Jakie powinno być wyposażenie boiska do piłki nożnej?

Piłka nożna to nasz sport narodowy, dlatego dumnie posyłamy nasze dzieci do szkółek piłkarskich lub na dodatkowe zajęcia z piłki nożnej w szkole. One same marzą o tym, by w przyszłości stać się drugim Messim, Ronaldo czy Lewandowskim. Aby pomóc w spełnianiu tych marzeń warto zapewnić młodym zawodnikom odpowiednie warunki do trenowania i współzawodnictwa.

Odpowiednie zagospodarowanie boiska do piłki nożnej jest kluczowe jeśli chodzi o bezpieczeństwo i komfort w trakcie gry. Każdy element wyposażenia składa się na przestrzeń, która daje zawodnikom (dosłownie) pole do popisu. Zadbaj o najlepszej jakości produkty na boisko: bramki, piłkochwyty i ławeczki, a miłośnicy piłki nożnej będą tłumnie na nie przychodzić i cieszyć się futbolem! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *